فرماندهان گردشگری

بانوی جوایز جهانی گردشگری

Professor Pauline j.sheldon

 

پائولین جی. شلدون پروفسور در دانشکده مدیریت صنعت سفر در دانشگاه هاوایی است و چهار سال نیز به عنوان رییس بخش گردشگری هاوایی، خدمت کرد. تحقیقات او مجموعه دانش گردشگری پایدار، فن‌آوری اطلاعات، گردشگری سلامت، مسئولیت‌پذیری اجتماعی شرکت و مدیریت دانش در صنعت گردشگری را پوشش می‌دهد. او دارای مدرک دکترای اقتصاد، کارشناسی‌ارشد در مدیریت تجاری، و مدرک کارشناسی‌ در ریاضیات است.

او بیش از هفتاد مقاله و هفت کتاب منتشر کرده‌است و اخیراً یکی از نویسندگان کتاب “کارآفرینی اجتماعی و گردشگری” است که توسط انتشارات اسپرینگر منتشر شده‌ است.

او همراه با دانیل Fesenmaier، یکی از سردبیران حوزه رسانه های گردشگری است که یک مجموعه کتاب “توریسم درآستانه ” را منتشر کرده اند.

او نخستین زنی است که ریاست هیات‌مدیره آکادمی بین‌المللی مطالعه گردشگری را بر عهده داشته است. شلدون، در سال ۲۰۰۸ جایزه Ulysses را ازسازمان جهانی گردشگری، به خاطر سهم خود در کسب دانش در گردشگری پایدار کسب کرد و در سال ۲۰۰۹ جایزه دستاورد انجمن تحقیقات بین‌المللی سفر و گردشگری را دریافت کرد.

این چهره نامدار جهانی گردشگری همچنین به خاطر کمک‌های خود به حوزه فن‌آوری اطلاعات گردشگری در سال ۲۰۱۴، جایزه Hannes Werthner را در حوزه گردشگری دریافت کرد.

شلدون استاد مدعو در بسیاری از دانشگاه‌های سراسر جهان از جمله دانشگاه لیوبلیانا، اسلوونی است و در برنامه مدیریت گردشگری در اروپا تدریس می‌کند. او همچنین در برنامه گردشگری جهانی در دانشگاه Mallorca اسپانیا، برنامه گردشگری دانشگاه Hue در Vietnam و برنامه مسئولیت اجتماعی دانشگاه modul در استرالیا، مشارکت دارد.

دکتر شلدون، رهبری سازمان‌های مهم بین‌المللی را در گردشگری بر عهده داشته است. او سال ها ریاست بهترین شبکه آموزشی را در گردشگری بر عهده داشت و یک کنسرسیوم بین‌المللی از آموزگاران متعهد به توسعه و انتشار دانش در زمینه گردشگری پایدار ایجاد کرد و در حال حاضر به مشاوره گردشگری در حوزه بین‌الملل مشغول است.

او همچنین TRINET (شبکه اطلاعاتی تحقیقات گردشگری) را تاسیس کرد که یک بولتن الکترونیک محققان گردشگری با بیش از ۳۰۰۰ نفر مشترک از سراسر جهان است.

او به طور گسترده در سطح بین‌المللی با سازمان‌هایی مانند سازمان جهانی گردشگری، مرکز بین‌المللی گردشگری پایدار و در سطح محلی به عنوان عضوی از کمیته برنامه‌ریزی استراتژیک هاوایی کار کرده‌است. او همچنین استاد بنیاد هنری زندگی در هاوایی است.

تصویر بالا ، خانم دکتر شلدون را در کنار اساتید آکادمی مطالعات گردشگری دانشگاه Bournemouth انگلیس نشان می دهد.

ترجمه : راهبردهای گردشگری

 

نمایش بیشتر
بستن