مقالات

Transforming Education

آموزش از ایده تا فلسفه

اگر جوان هستید و جویای نام، باید در نگرش خود نسبت به آموزش هایی که فرا می گیرید، تجدید نظر کنید.
سازمان ملل، امسال در شعاری به مناسبت روز جهانی جوانان ( ۱۲ آگوست) از مردم دنیا خواسته است تا برای تغییر در زندگی و داشتن عملکرد بهتر، شعار TRANSFORMING  EDUCATION را سرلوحه فعالیت های خود قرار دهند.
این شعار می گوید که باید در آموزش ها تجدید نظر کرد و همینطور باید به جای آموزش های غیرکاربردی و نامرتبط با اهداف افراد به آنها کمک کرد تا چیزهایی را یاد بگیرند که بتوانند از آنها در توسعه فعالیت های فردی استفاده کنند.

بر اساس گزارش سازمان ملل، ۱٫۸ میلیارد نفر از افراد جهان در سن ۱۰ تا ۲۴ سال هستند و بیشتر این افراد در حال آموزش چیزی هستند. مثلا آموزش در مدرسه. آموزش در کلاس های مختلف و آموزش در دوره های مختلف. افرادی که بالاتر از سن ۲۴ سال هستند هم مداوم در حال فراگیری چیزی هستند اما کمتر پیش می آید تا آموزش های افراد به تغییر در زندگی آنها منجر شود.
به همین دلیل است که شعار روز جهانی جوانان، تغییر نگرش نسبت به آموزش است. در واقع آموزش باید بسیار بیشتر از فراگیری در نظر گرفته شود.

دانشِ امروز به ما می گوید که برای دستیابی به TRANSFORMING  EDUCATION باید یک ایده آموزشی داشت و برای دستیابی به آن، این ۶ مرحله را سپری کرد:

اول: چشم انداز خود را تغییر دهید و برای خودتان و دیگران دنیایی بهتر تصور کنید.

دوم: برای خودتان دردسر ایجاد کنید و به دنبال حل آن یا خلق راه حل برای آن بروید. یک راه این است که به چیزهایی که الان وجود ندارند فکر کنید. درست مثل اینکه ۱۰ یا ۲۰ سال پیش چیزهای بسیاری وجود نداشتند و تصورش هم غیرممکن بود اما الان بدون آنها زندگی سخت است.

سوم: سعی کنید ایده های جدید خلق کنید. ابتدا یک ایده بزرگ را در نظر بگیرید و بعد آن را به ایده های کوچکتر تقسیم کنید.
از ایده هایی سخن بگویید که به شما اجازه پیشرفت می دهد و می توان آن را با دیگران به اشتراک گذاشت و تا مدت های طولانی به آن فکر کرد و آن را توسعه داد.

چهارم: ایده شما باید در یک مقیاس مشخص تعریف شود. بعضی ایده ها در سطح فرد هستند، برخی در حد کلاس درس، مدرسه، منطقه و یا جهان.

پنجم: ایده باید زیبا باشد. پس بدون هنر و خلاقیت، ایده پردازی ممکن نیست. ایده باید به دیگران کمک کند تا مدت ها درگیر آن باشند و به آن فکر کنند.

ششم: صبر و استقامت، برای خلق و ادامه یک ایده ضروری است. هر ایده ای که خلق می شود باید برای پیشبرد آن تا آخر پافشاری کرد. ایده باید طوری باشد که مخاطبانش را تا مدت های بسیار وابسته به خود نگهدارد.

اگر این شش مورد بالا را رعایت کنید، ایده آموزشی شما برای دیگران تبدیل به یک فلسفه خواهد شد.

ترجمه از راهبردهای گردشگری
با تشکر از محمد آرمان یوسفی
برای ترجمه بخشی از مطلب از سایت سازمان ملل

منبع:
www.un.org
www.TeachTought.com

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن