گزارش روز

گاوها، آمازون را آتش زدند

 این گزارش نگاه یک نوجوان علاقمند به گزارش نویسی و پژوهش در محیط زیست است و اطلاعات آن از نظر مدیران سایت قابل تایید است.

جنگل های آمازون در دو هفته گذشته در آتش سوخت. دانشمندان گفته اند که بخش مهمی از آتش سوزی جنگل ها به گرم شدن کره زمین ارتباط دارد. چون گرم شدن کره زمین یا خودش باعث حساس شدن درخت ها و  آتش سوزی های طبیعی می شود و یا وقتی آتش سوزی اتفاق می افتد، گرمای بیش از حد به انتشار آن کمک می کند و کار را برای نیروهای امدادی سخت می کند.

جنگل های آمازون ۲۰ درصد اکسیژن زمین را تولید می کنند و دانشمندان، آنها را ریه های زمین می نامند و اگر ریه های زمین از بین بروند کنترل گرمای زمین ممکن نیست.

گاوهای آمازون

وقتی جنگل های آمازون آتش گرفتند، دانشمندان از تمام مردم دنیا خواستند که برای اینکه در کاهش گرمایش زمین نقش داشته باشند از مصرف گوشت گاو خودداری کنند.

اما چه ارتباطی بین مصرف گوشت گاو و گرمایش زمین وجود دارد؟

گاوها مقدار زیادی گاز متان ، CO2 و انرژی گرمایی تولید می کنند بنابر این اگر مردم از گوشت گاو برای غذا استفاده نکنند، می شود گرمایش زمین را کنترل کرد.
گاز متان و دی اکسید کربن، مهمترین گازهای گلخانه ای هستند.
یک گاو به طور متوسط حدود ۷۰ تا ۱۲۰ کیلوگرم متان در سال تولید می کند. تاثیر متان ۲۳ برابر گاز CO2 است. وقتی ۱۰۰ کیلوگرم گاز متان تولید می شود، حدود ۲۳۰۰ کیلوگرم گاز دی اکسید کربن همراه آن وارد فضا می شود.
اگر بخواهیم بدانیم که ۲۳۰۰ کیلوگرم دی اکسید کربن چقدر است می توانیم این را بگوییم که این رقم برابر با سوختن ۱۰۰۰ لیتر بنزین است.

برزیل، بزرگترین صادرکننده گوشت گاو دنیا

جمعیت گاوهای جهان در حال حاضر حدود یک و نیم میلیارد است. یعنی حدودا به ازای هر ۵ نفر انسان یک راس گاو زندگی می کند.

گزارش سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد نشان می دهد که برزیل بیشترین تعداد گاوهای گوشتی دنیا و هند بیشترین تعداد گاوهای شیری دنیا را دارد.

برزیل حدود ۲۰۰ میلیون گاو دارد و بزرگترین صادرکننده گوشت گاو در جهان است. پرورش گاو در برزیل باعث شده است که تقریبا به ازای هر یک نفر ساکن برزیل، یک گاو برای پرورش و صادر شدن و کسب درآمد اقتصادی وجود داشته باشد.

برزیل با پرورش گاو، ۴۵۰ کیلومتر مربع از جنگل های آمازون را به پرورش گاو اختصاص داده است. در واقع ۹۰ درصد از زمین های مسطح آمازون به پرورش گاو اختصاص دارند و مابقی به کشت سویا که غذای گاو است.
همین عامل باعث جنگل زدایی می شود و وقتی جنگل ها از بین می روند از چوب آنها در همان منطقه برای آتش استفاده می کنند که این آتش، بسیاری وقت ها گسترش می یابد و غیر قابل کنترل می شود.

دانشمندان می گویند که تولید یک کیلوگرم گوشت گاو حدود ۳۶ کیلوگرم دی اکسید کربن تولید می کند و یک کیلوگرم گوشت گاو همانقدر آلودگی دارد که یک خودرو به اندازه ۲۵۰ کیلومتر حرکت کند و همانقدر گرما تولید می کند که یک لامپ ۱۰۰ وات به مدت ۲۰ روز روشن باشد.

وقتی جنگل های آمازون آتش گرفتند، دولت برزیل از تمام سازمان های امدادی جهان خواست تا برای کمک به کنترل آتش سوزی آمازون راه حل ارایه دهند درحالی که دولت برزیل با صادرات گوشت گاو ،خودش عامل از بین رفتن جنگل ها و  آتش سوزی جنگل های آمازون است.

دولت برزیل به درآمدش فکر می کند و وقتی به مشکل برخورد می کند از مردم کمک می خواهد.

کشورهایی هم که گوشت گاو از برزیل وارد می کنند، نه تنها به کشاورزی و دامپروری خود آسیب می زنند بلکه باعث می شوند تا ریه های زمین و سایر جنگل ها از بین بروند.

حتی ما ایرانی ها هم که به خاطر گوشت وارداتی ارزان قیمت از برزیل، گاهی ساعت ها در صف می ایستادیم در نابودی جنگل های آمازون شریک هستیم.

بزرگترین وارد کننده گوشت برزیل

بر اساس آمار جهانی ، انگلیس وارد کننده ۳۵ درصد از گوشت تولید شده برزیل است و پس از آن بسیاری از کشورهای اروپایی هم در ردیف های بعد قرار دارند. یعنی کشورهایی که بیش از همه در مورد محیط زیست صحبت می کنند، خودشان بیشتر از دیگران از برزیل گوشت وارد می کنند.

البته بسیاری از کشورهای اروپایی، خودشان تولیدکننده گوشت گاو برای مصارف داخلی خود هستند.

ایران

آمار سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد FAO نشان می دهد که در ایران حدود ۸ میلیون گاو وجود دارد و ۰٫۵۹ درصد از گاوهای دنیا به ایران تعلق دارند. کشورهایی هم هستند که تعداد گاوهایشان خیلی کم است و حتی دو رقمی است که آنها هم برای مصرف، گوشت وارد می کنند.

حیواناتی که قربانی می شوند

آمار سازمان FAO می گوید که روزانه بیش از ۱۵۰ میلیون حیوان برای غذای انسان ها کشته می شوند یعنی در هر سال،  ۵۹ میلیارد حیوان قربانی تغذیه انسان ها می شوند.

تهیه کننده، گزارشگر نوجوان:
محمد آرمان یوسفی

منابع:
سایت سازمان FAO
گزارش نشریه ایندیپندنت برای آتش سوزی آمازون
و سایر منابع علمی روز دنیا

http://www.instagram.com/arman_culinary

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن