یادداشت هفته

گردشگری و شغل

آینده ای بهتر برای همه

Tourism and Jobs: a better future for all

«گردشگری و شغل:
آینده ای بهتر برای همه»
شعار سازمان جهانی گردشگری برای سال ۲۰۱۹ است و امسال، کشور هند میزبان  مراسم این جشن است. دبیر کل سازمان جهانی گردشگری و همینطور وزیر گردشگری کشور هند به همین مناسبت پیامی ارایه داده اند که در ادامه آمده است.
در هر دوی این پیام ها بر اشتغال زنان و جوانان در عرصه گردشگری برای دستیابی به توسعه پایدار تاکید شده است. پیش از این نیز در روز جهانی راهنمایان گردشگری و روز جهانی زن در اسفند ۹۷، دیدگاه های جهانی، بر حضور زنان در فرصت های برابر و خلق مشاغل جدید تاکید داشت.
همان زمان سازمان ملل نیز تاکید کرد که زنان ۵۰ درصد از نیروی اشتغال دنیا برای دست یافتن به آینده ای بهتر در جهان هستند و اعلام کرد که از این پس دنیا تمام توانش را به کار خواهد گرفت تا از این پتانسیل برای توسعه اقتصادی در جهان و فراهم شدن زمینه های رشد اقتصادی و اجتماعی زنان و جوانان و دست یافتن به توسعه پایدار بهره بگیرد.
اگر به پوستر روز جهانی گردشگری هم دقت کنیم، تصویر گویای تاکید بر نقش زنان و فرهنگ بومی است.

پیام دبیر کل سازمان جهانی گردشگری برای روز جهانی گردشگری در سال ۲۰۱۹
Zurab Pololikashvili

گردشگری می‌تواند به ما کمک کند تا آینده‌ای بهتر را برای همگان بسازیم . گردشگری در سراسر جهان , منبع اشتغال , حمایت از میلیون ‌ها شغل و اقتصاد ؛ در سطح محلی و ملی است.
در عین حال , این یک کاتالیزور برای برابری و همینطور ایجاد رقابت در جامعه است . اشتغال در بسیاری از موقعیت ها و مکان ها به زنان , جوانان و کسانی که در جوامع روستایی زندگی می‌کنند فرصت حمایت از خود و خانواده‌های آنها را فراهم می کند.
گردشگری پتانسیلی است که  هم به عنوان ایجاد کننده مشاغل و هم به عنوان محرک برابری و توسعه پایدار , در حال تحقق است  و در بطن خود فراهم کننده فرصت‌های شغلی مناسب و کمک به توسعه مهارت‌های حرفه‌ای است. رشد مداوم در این بخش فرصت‌های بی شماری را در اختیار جوامع قرار می دهد و به صنعت گردشگری این اجازه را  می‌دهد تا با مسئولیت پذیری اجتماعی در سطوح جهانی همراه شود و هیچ کس در این مسیر نادیده گرفته نشود.
فعالیت های اقتصادی , اجتماعی یا انسانی به تنهایی پیشرفت نمی‌کنند، به همین دلیل , دولت‌ها و ذینفعان بخش‌های دولتی و خصوصی در کشورها برای توسعه گردشگری به شیوه‌ای مسئولانه و پایدار با یکدیگر همکاری می‌کنند و اطمینان حاصل می‌کنند که پتانسیل عظیم گردشگری بتواند به درستی تحقق یابد.

همانطور که تکنولوژی های جدید مسیر حرکت ما را تغییر می‌دهد، روش کار ما را هم عوض می کند. گردشگری راه را برای فراهم کردن مهارت‌ها و دانشی که فردا به آن‌ها نیاز داریم هموار می کند. این روح خلاق حاکم بر گردشگری، از طریق همکاری های موثر در بخش تکنولوژی و دانشگاه درنهایت ایجاد شغل های بهتر و بیشتر را به دنبال خواهد داشت.
همانطور که روز جهانی گردشگری را جشن می‌گیریم، اجازه دهید که قدرتی را که گردشگری برای تغییر در جامعه دارد به رسمیت بشناسیم.

ما با هم می‌توانیم این موضوع را محقق کنیم که گردشگری پتانسیل آن را دارد تا آینده ای بهتر و وسیع تر را برای جهان خلق کند.

پیام وزیر گردشگری کشور هند
rahlad Singh Patel
میزبان جشن روز جهانی گردشگری سال ۲۰۱۹ 

هند از میزبانی جشن‌های رسمی سازمان جهانی گردشگری ( unwto ) در دهلی‌نو خوشحال است .
شعار امسال ” گردشگری و مشاغل  گردشگری : آینده‌ای بهتر برای همه ” بسیار مناسب است چرا که گردشگری به شدت نیروی کار و منبع قابل‌توجه اشتغال برای اقتصاد در جهان است . گردشگری  فعالیتی است که به بخش‌های مختلف دیگر گسترش می‌یابد و در نتیجه مسئول ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم در جامعه است و نیازمند درجات مختلفی از مهارت است که اجازه ورود سریع به نیروی کار را برای جوانان , زنان و افراد نیازمند فراهم می کند. بنابراین بخش گردشگری نه تنها یک موتور رشد اقتصادی بلکه ابزاری موثر برای کاهش فقر در میان بخش‌های حاشیه‌نشین جامعه است .
ما معتقدیم که توسعه گردشگری به طور مستقیم با توسعه اجتماعی ارتباط دارد .
ما می‌خواهیم مردم محلی از توسعه گردشگری در منطقه خود بهره‌مند شوند و به همین دلیل باید بر توسعه مهارت‌ها در جامعه محلی تمرکز کنیم .
در فرآیند ایجاد شغل , اجازه دهید اطمینان حاصل کنیم که استراتژی‌های توسعه گردشگری در تضاد با محیط نبوده و کم‌ترین تاثیر منفی را دارند . هنگامی که در مورد پایداری صحبت می‌کنیم , نه تنها باید در مورد حفاظت از منابع بلکه فرهنگ و میراثی که در هند از طریق معیارهای گردشگری پایدار اتخاذ کرده‌ایم صحبت کنیم .
از طرف وزارت گردشگری , می‌خواهم قدردانی خود را از سازمان جهانی گردشگری برای انتخاب هند به عنوان میزبان امسال اعلام کنم . من امیدوارم که همراه با کارشناسان حوزه گردشگری , بتوانیم چالش‌ها و فرصت‌های اشتغال در بخش گردشگری را مشخص کرده و راه حلی برای مسائل اشتغال در گردشگری بیابیم .

راهبردهای گردشگری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن